O tym, że dożynki to najpiękniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu wiedzą wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie, ponieważ od najmłodszych lat dbają o kultywowanie tradycji dożynkowej. Świadectwem tożsamości z naszą „małą Ojczyzną” były występy artystyczne podczas gminno-parafialnych dożynek w Dzielowie, które odbyły się 8 września. Dziewczyny ze szkolnego zespołu „Flowers”- Dżesika i Wiktoria Baziak, Kamila Bilicka, Anna Larisch, Amelia Mazurkiewicz, Julia Muller i Karolina Stanulewicz, które wielokrotnie stanęły na podium konkursów tanecznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim zaprezentowały dwie choreografie: „Szkolne Agentki” i „Zawsze Razem”. Maja Stanulewicz, która dwukrotnie zajęła czołowe miejsca w wokalnych konkursach powiatowych swoim, wdzięcznym głosem przepięknie zaśpiewała piosenkę „Przyjaciel wie”, a jej siostra Karolina, niezwykle utalentowana i wygimnastykowana dziewczyna zaprezentowała choreografię taneczno- akrobatyczną „Sobą być”. Występy naszych, utalentowanych uczennic bardzo się publiczności podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami, a należały się one dziewczynkom, gdyż wiele pracy i godzin ćwiczeń poświęcają na to, co lubią robić najbardziej!

Dziękuję Rodzicom moich, wspaniałych uczennic za wsparcie i wszystkie chwile, które spędziliśmy RAZEM!

Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP

 

    W poniedziałek 2 września wszystkich uczniów rozpoczynających naukę w szkole z samego rana przywitało słońce, następnie cała społeczność szkolna udała się na Mszę Świętą, po której na sali gimnastycznej przy ul. Wiejskiej odbył się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2019/2020. Dzień ten był szczególny dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej, ponieważ pierwszy raz przekroczyli mury naszej szkoły. Po apelu uczniowie klasy Ia i Ib wraz z rodzicami i dziadkami udali się do swoich klas. Tam przywitały ich wychowawczynie i kolorowe sale, które bardzo się dzieciom spodobały. Niespodzianek tego dnia było całe mnóstwo. Na początku uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach, podczas których rodzice i dziadkowie mieli okazję zobaczyć swoje dziecko w roli ucznia. Zajęcia zostały przeprowadzone metodą zabawowo- zadaniową i miały na celu zachęcenie dzieci do nauki szkolnej oraz przełamanie ewentualnych niepewności do nowej roli ucznia. Dzieci przywitały się przy zabawie integracyjnej. Świetnie wywiązały się z pierwszych zadań szkolnych, po których czekała na nich kolejna niespodzianka. W miłej atmosferze, wychowawczynie rozdały dzieciom rożki wypełnione po brzegi słodkościami, aby jeszcze bardziej umilić nowym uczniom ten dzień. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa i tym miłym akcentem, dzieci radosne, uśmiechnięte i szczęśliwe do następnego dnia pożegnały się ze szkołą i swoimi Paniami.

 

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Rodzicom i Dziadkom, którzy tak licznie przybyli wraz z dziećmi do szkoły i towarzyszyli im w tych pierwszych, szkolnych chwilach. To bardzo ważne, aby mali uczniowie w obecności najbliższych im osób odkrywali to, co nowe i jeszcze im nieznane. A my cieszymy się bardzo, że nsze klasy już od pierwszego dnia zostały wypełnione gwarem i uśmiechem dzieci i dorosłych.

Ewelina Szwec i Ewa Wrona- wychowawczynie klas pierwszych

 

 

 

 

 

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

      W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły oraz sześciolatki z przedszkola  uczestniczyły w   Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas ciekawych i praktycznych zajęć dzieci zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Do programu zostali zaproszeni również rodzice, dla których organizatorzy przygotowali poradnik „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu „Niesamowitego świata higieny jamy ustnej” – nagrodę za piękny uśmiech. Koordynatorem Programu była w naszej szkole p. Bożena Lenartowicz, a cykl zajęć prowadziły nauczycielki:

                                                w klasie 1a - A. Dziedzińska,
                                                w klasie 1b - L. Wrzos,
                                                w przedszkolu - H. Prygoń i G. Pelczarska

 

 

 Powiatowy i wojewódzki sukces zespołu tanecznego Flowers

z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie

 

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”

Tanecznie rozpoczęła się wiosna w naszej szkole…21 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu odbył się Powiatowy Konkurs Taneczny w ramach XIX Festiwalu Kultury Powiatowej. W konkursie wzięły udział zespoły taneczne z całego powiatu głubczyckiego. Naszą szkołę reprezentował zespół Flowers, który przepiękną i subtelną choreografią taneczno-akrobatyczną „Zawsze Razem” wytańczył III miejsce. Zespół zaprezentował swoją choreografię również 2 czerwca na Wojewódzkim Konkursie Tanecznym w Opolu i zajął tam V miejsce. To duży sukces naszej szkoły. Zespół istnieje już szósty rok i ma na swoim koncie wiele tanecznych sukcesów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz dziesiątki występów artystycznych. Taniec sprawia dziewczynkom wiele radości, chętnie uczestniczą w próbach i ćwiczą każdy element choreografii. Jestem bardzo dumna z osiągnięć moich uczennic, życzę im jeszcze wielu „wytańczonych” sukcesów i cieszę się  każdą chwilą spędzoną z nimi.

Naszą szkołę w konkursach reprezentowały: Karolina Stanulewicz, Dżesika i Wiktoria Baziak, Kamila Bilicka, Anna Larisch, Lilianna Ligocka, Julia Muller i Amelia Mazurkiewicz.

Serdecznie DZIĘKUJĘMY Dyrekcji naszej szkoły, Rodzicom dziewczynek za pomoc i wsparcie w zakresie rozwijania zainteresowań i talentów naszych uczniów oraz wszystkim, osobom, które tego dnia mocno nam kibicowały.

Ewelina Szwec-nauczycielka ZSP

 

 

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

List Prezes KRUSm

<<< Czytaj całość >>>

 

 Sukces Mai-uczennicy klasy IIIa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie

 Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku i w tym miesiącu 7 maja, w sali „Pod Aniołem” w Głubczycach odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki w ramach Festiwalu Kultury Powiatowej. Celem konkursu było wyszukiwanie i promowanie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu głubczyckiego oraz propagowanie kultury muzycznej. Uczennica klasy IIIa Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Baborowie- Maja Stanulewicz  zaprezentowała utwór Hallejujah i w kategorii soliści klas I-III „wyśpiewała”  III miejsce. Dziewczynka od pierwszych dni nauki w szkole wyróżnia się wrażliwością artystyczną i zdolnościami wokalnymi, które rozwija codziennie podczas zajęć lekcyjnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej jestem dumna z sukcesu mojej uczennicy i życzę jej jeszcze wielu osiągnięć na „twórczej drodze”. Małej artystce oraz jej Rodzicom serdecznie GRATULUJĘ!

 Ewelina Szwec- nauczycielka ZSP

 

 

                23.05.2019r. w Zespole szkolno-Przedszkolnym w Baborowie odbył się „Dzień Ratownictwa”. Była to dla naszych uczniów kolejna dawka wiedzy, nowe doświadczenia, doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a wszystko to dzięki wielkiemu zaangażowaniu służb ratowniczych: strażaków OSP w Baborowie: p. Aleksandra Antoszczyszyna, p. Jacka Osadnika, p. Łukasza Majera, p. Krzysztofa Biegusa, p. Adama Kraśnickiego, p. Mateusza Kraśnickiego; ratownika medycznego ze szpitala w Kedzierzynie-Koźlu - p. Marcina Isańskiego; ratowników WOPR z Kedzierzyna-Koźla: p. Stanisława Wolkiewicza, p. Tadeusza Witko, p. Anny Kowalczyk, p. Katarzyny Filak, p. Filipa Filak, p. Tomasza Janickiego; pielęgniarki szkolnej - p. Danuty Jankowskiej, funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach - p. Joanny Daszkiewicz; Sanepid-u w Głubczycach: p. Joanny Zagwockiej oraz nauczycieli: p. Anny Szewczuk, p. Anny Rosgi, p. Doroty Śliwińskiej, p. Ewy Świercz, p. Andrzeja Deszka, p. Ryszarda Ratuś, p. Adama Ratuś, p. Piotra Kucharskiego.

 Uczniowie klasy 1b zdali egzamin na Małego Ratownika, uczniowie klas czwartych zdobyli swoje pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową.

W dwóch kategoriach wiekowych odbyła się rywalizacja w konkursie rowerowym "Mistrz kierownicy". Zwycięzcami w kategorii uczniów klas 5-6 zostali: III miejsce Marcin Margazyn - kl. 5b, II miejsce Jakub Krupa - kl. 5b, I miejsce Michał Lechoszest – kl. 5b. Zwycięzcami w kategorii uczniów klas 7 i gimnazjum zostali: III miejsce Szymon Ostrowski - kl. 7a, II miejsce Jakub Karcz -  kl. 7a, I miejsce Szymon Gębuś – kl. 3b gimnazjum.

Uczniowie promowali również aktywny styl życia podczas polsko-czeskich rozgrywek sportowych. Przygotowali przepyszne sałatki owocowe, które szybko zniknęły ze stołów. Zaakcentowali ważność akcji zbiórki krwi tworząc prace plastyczne nawiązujące do tematyki "Krew to życie". Przeprowadzili wywiady z przedstawicielami poszczególnych służb ratowniczych. Uwiecznili ten szczególny dzień na zdjęciach.

Dzień Ratownictwa to również honorowe oddawanie krwi przez osoby dorosłe. Wszystkim, którzy oddali krew, jak i tym, którzy przyszli, ale okazało się że nie mogą- ogromnie dziękujemy za wspieranie naszej akcji.   

Serdecznie dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Baborowie oraz firmie Gravton w Baborowie za ufundowanie nagród dla uczniów.

Dziękujemy bardzo Dyrekcji ZSP w Baborowie - p. Alicji Szuba i p. Elżbiecie Olejnik, pracownikom niepedagogicznym: p. Beacie Kogut, p. Aleksandrze Sicińskiej-Nowak, p. Józefowi Jazłowieckiemu, p. Tadeuszowi Sycz za udzieloną pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Koordynator akcji

Lidia Wrzos

Fotografie wykonał Piotr Szyszkowski z klasy 7a


 

 
More Articles...
23025296
23351144